Podsumowanie Sezonu 2k17

Niestety sezon już za nami, czas więc na krótkie podsumowanie tego, co działo się w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

Aircooled Winterfest 2017 (LINK)

W tym roku nasze otwarcie sezonu było nieco inne, niż zazwyczaj. Nasz niezawodny korespondent Przemo Brzozowski sprawdził dla nas, jak wyglądała inauguracja kalendarza zlotów Aircooled w Holandii. I co się okazało? Okazało się, że mimo niesprzyjającej aury, miłośnicy motoryzacji chcą i potrafią się bawić!

Expo Tuning Torino 2017 (LINK)

Największą włoską imprezę tuningową odwiedziliśmy już po raz drugi, i po raz drugi nie zawiedliśmy się na jej poziomie. I pomyśleć, że włosi mają problemy prawne w kwestii modyfikowanych aut! Jak widać, tuningowy karnawał trwa na Półwyspie Apenińskim w najlepsze.

XS Carnight 3.0 (LINK)

Podczas, gdy w Polsce marzec kojarzy się z pluchą i niskimi temperaturami, w słonecznej Californii można korzystać z przepięknej pogody, a to w połączeniu z imprezą zwaną XS Carnight daje niesamowity efekt. Niemiecka jakość organizacji i amerykański klimat- czego chcieć więcej?

Wolfsgruppe BBQ 2017 (LINK)

Pierwszy zwiastun sezonu w Polsce, impreza, na którą zawsze czekamy z utęsknieniem. Mimo kiepskiej pogody, jak zwykle bawiliśmy się świetnie, ale tym razem nie ze względu na wyszukane miejsce, czy porażające projekty. Nie, na BBQ chodzi przede wszystkim o atmosferę i spotkanie z przyjaciółmi!

Wörthersee Tour 2017 (LINK)

Prawdopodobnie na temat tej imprezy nie można napisać już nic, co nie zostało wcześniej napisane. Niemniej jednak wciąż Wörthersee jest najbardziej niezwykłą, eklektyczną i największą imprezą dla miłośników VAG, jaką widział świat. Zew jeziora wzywa każdego, kto choć raz odwiedził to magiczne miejsce, dlatego już słyszę jego wołanie…

SEASIDE Event 2017 (LINK)

Polskie morze i modyfikowane samochody- trudno wyobrazić sobie lepsze połączenie. Organizatorzy Seaside nie stawiają na ilość, więc impreza jest stosunkowo niewielka, ale za to klimat nadrabia podwójnie. W końcu nie ma to, jak spotkać się ze znajomymi w marinie.

OldSchoolSuicide Party 2017 (LINK)

OSSP zawsze było jedną z naszych ulubionych imprez, i wiecie co? Po tegorocznej edycji jesteśmy tego jeszcze bardziej pewni! Niesamowity poziom aut, ten sam świetny klimat i rekordowa frekwencja przyczyniły się do wielkiego sukcesu OldSchoolSuicide Party 2017. Po raz kolejny wpisuję OSSP na osobistą listę TOP3 zlotów sezonu!

VAG Weekend 2017 (LINK)

Jak spędzić czas w wolny od pracy weekend? Dla nas to oczywiste: wybrać się na kolejny zlot, nawet jeśli to jedna z najmniejszych tego typu imprez w kraju. W końcu nie ma nic lepszego, niż dzień spędzony wśród aut z logo VW na grillu, prawda?

Wolfsgruppe VAG Event 2017 (LINK)

Tak emocjonującej edycji jeszcze nie było! Jeśli szukasz szczegółów, odsyłam Cię do pełnej relacji, ale w dwóch słowach podsumowania mogę napisać jedynie tyle: ta impreza w moim własnym rankingu ulubionych zlotów zajmuje pierwsze miejsce! W tym roku odwiedziłem tylko jeden event, który wywarł na mnie równie duże wrażenie…

DubIt! 2K17 (LINK)

DubIt! nie jest może typowym zlotem, to bardziej rodzaj targów z dokładnie wyselekcjonowanymi projektami, a i tak wciąż jest to jedna z najciekawszych pozycji w krajowym kalendarzu imprez. Jak pokazała tegoroczna edycja, zainteresowanie rośnie także wśród naszych zachodnich sąsiadów. Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec rozwoju kieleckiego mocarza.

DUB IT Tuning Festiwal 2017

Czillen am Grillen 2017 (LINK)

Co jak co, ale nasi koledzy z WrocLOW wiedzą, jak zorganizować zlot. Chilloutowa atmosfera i wysoki poziom projektów (wszystkich marek) tworzą doskonałe połączenie, szczególnie w tak klimatycznym miejscu. Co równie ważne, organizatorzy zauważalnie stawiają na rozwój.

VWMANIA 2017 (LINK)

Najstarsza i największa impreza dla miłośników VW i Audi w Polsce wciąż ma się świetnie. Aż trudno uwierzyć, ale za rok będziemy obchodzić 20 rocznicę jej istnienia! Mimo upływu lat VWMANIA się nie starzeje, a dzięki nowym rozwiązaniom, jak piątkowe before party na Autodromie Pomorze, wciąż wpisuje się we współczesną wizję zlotu samochodowego. Legenda!

Hessisch Oldendorf 2017 (LINK)

Kolejny zlot zrelacjonowany przez Przemo Brzozowskiego- oczywiście zgodnie z jego nową pasją, musiała to być impreza Aircooled. Hessich Oldendorf to jedna z najbardziej kultowych pozycji na Starym Kontynencie. Z pewnością warto na własnej skórze sprawdzić, co oferuje, jednak najbliższa okazja dopiero… za cztery lata.

Edition38 Show&Shine 2017 (LINK)

Wśród wszystkich zagranicznych zlotów, które odwiedziłem, to właśnie Edition38 na zawsze zdobyło miejsce w moim sercu. Genialna atmosfera, niesamowite projekty i niezwykle otwarci ludzie sprawiły, że z pewnością wrócę tam w przyszłym roku. Bez dwóch zdań to najlepsza zagraniczna impreza, na jakiej byłem i trafia na moją listę TOP3 w tym roku!

RSVP BBQ 2017 (LINK)

Kameralne imprezy nie mogą być lepsze niż ta. Dzięki Przemo Brzozowskiemu mogliśmy odwiedzić spotkanie jednej z najbardziej legendarnych ekip Aircooled w Wielkiej Brytanii. Doskonały przykład na to, że rozmiar nie ma absolutnie żadnego znaczenia… przynajmniej w kwestii zlotów.

ShinyGarageBaner0

Liczba odwiedzonych zlotów (łącznie): 15
Pokonane kilometry (zloty odwiedzone osobiście): 5564
Czas spędzony w podróży: 57 godzin
Wrażenia: bezcenne!