#Magazyn VOLXZONE.

No. #4

To już mała tradycja, że drukowane wydanie VOLXZONE pokrywa się z wyjątkowymi wydarzeniami na krajowej scenie. Idąc po kolei, numer #1 wydaliśmy z okazji dziesiątej edycji kultowego Wolfsgruppe VAG Event, #2 otwierał nowy rozdział w historii Wolfsgruppe – serię imprez pod szyldem Żerksee. Ubiegłoroczne wydanie #3 stanowiło z kolei swoiste podsumowanie naszej własnej dziesięcioletniej działalności na scenie. Biorąc pod uwagę tak wspaniałe okoliczności, w tym roku stanęliśmy przed ważnym pytaniem: “Z jakim wydarzeniem powinniśmy powiązać premiere VOLXZONE #4?”.

Prawda jest taka,  że wcale nie musieliśmy zastanawiać się długo – przecież 2020 to rok, w którym przypada kolejne ważne podsumowanie dekady: jubileuszowa edycja RACEISM EVENT (ze znanej już wszystkim przyczyny obecnie pod nazwą ULTRACE). Wystarczyła, krótka rozmowa z Adrianem vel Splesherem i oto jest: VOLXZONE #4, dedykowane największej w Polsce i obecnie jednej z najważniejszych imprez tuningowych na całym świecie. Takiej okazji nie mogliśmy przegapić!

W tym wydaniu zatem znajdziesz obszerny materiał, dzięki któremu cofniesz się do początków imprezy, oprowadzimy Cię po kolejnych etapach jej rozwoju, a także sprawdzisz co ma do powiedzenia na jej temat sam twórca. Na kolejnych stronach przeczytasz również obszerne artykuły o samochodach, które mają bezpośredni związek z ULTRACE: znajdziesz zatem Golfa Mk2, będącego demo-carem Auto Finesse (sponsora imprezy); szalone inspirowane Porsche RWB Polo 86c2f Thomasa Owczarskiego (gość specjalny); no i rzecz jasna gwiazdę naszej okładki: nieziemskiego Garbusa Limebug (1 z 10 aut VIP). Cóż, wygląda to na naprawdę konkretny line-up, a to jeszcze nie koniec! O tym jednak najlepiej przekonaj się sam.

Przyjemnej lektury!

No. #3

Jeśli jesteś naszym stałym czytelnikiem i pamiętasz początki e-magazynu VOLXZONE, na pewno wiesz, jak bardzo dbaliśmy o spójną koncepcję każdego wydania. Zawsze staraliśmy się, by każdy kolejny numer charakteryzował się czymś wyjątkowym. Dziś, tworząc drukowane wydanie, mające niejako podsumować dziesięciolecie istnienia marki, zapewnienie Ci interesującego materiału było dla nas jeszcze ważniejsze.

Od początku pewne było jedno: samochody prezentowane w VOLXZONE #3 muszą być wybitne. Tym razem zależało nam, by pokazać auta, które występują w przyrodzie rzadziej od najpopularniejszych modeli, lub przynajmniej wyróżniają się na tle swoich braci w szczególny sposób. Już podczas kompletowania materiałów zdaliśmy sobie sprawę, że kierując się tymi zasadami, zupełnie przypadkiem udało nam się stworzyć coś w rodzaju wydania “Audi Special”. Zgadza się, ten numer w dużej mierze poświęćony jest projektom rodem z Ingolstadt. I cóż to są za auta!

Jeśli okładkowe RS4 b5 Klausa Petera Krenmayr’a nie robi na Tobie wystarczająco piorunującego wrażenia, a w to bardzo wątpię, w środku znajdziesz także potężną dawnkę starej szkoły, zarówno w bardziej klasycznym, jak i Performance’owym stylu.

Purystyczni miłośnicy Volkswagena rzecz jasna również znajdą coś dla siebie. Ale póki co nie odsłaniajmy kart- polecam na własnej skórze sprawdzić to, co przygotowaliśmy dla Ciebie z okazji dziesiątych urodzin VOLXZONE. Zapraszam więc do lektury specjalnego, dwustronnego wydania i liczę, że za kolejną dekadę widzimy się w tym samym miejscu, ale w jeszcze lepszej formie!

No. #2

Już od pierwszego dnia istnienia VOLXZONE, staramy się doskonalić przy okazji każdej kolejnej publikacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o e-zine, blog, czy fizyczny numer, za każdym razem próbujemy ulepszyć to, co w naszych oczach niedoskonałe. Pierwsze drukowane wydanie VOLXZONE przyjęło się lepiej, niż mogliśmy się tego spodziewać, ale nie powstrzymało nas to przed jeszcze bardziej wytężoną pracą nad szczegółami drugiego numeru, który z dumą oddajemy właśnie w Twoje ręce.

Pomijając detale layoutu, łamania i podobnych aspektów technicznych, VOLXZONE #2 ewoluował również pod względem zamieszczonego materiału. Wśród aż 11 opisanych projektów znajdziesz więc zarówno samochody nowsze, jak i starsze, bardziej i mniej klasyczne, zbudowane w Polsce i pozostałych krajach Europy. Słowem, materiał dobraliśmy tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na kolejnych stronach mieliśmy zaszczyt opisać perfekcyjne Scirocco Mk1, customową Jettę A5 Coupe, czy prawie 1000-konne Audi RS4 i wszystko, co można by umieścić między nimi. Tym sposobem na przygotowanych specjalnie dla Ciebie 124 stronach, zaprezentowaliśmy pełen przekrój obecnej europejskiej sceny VW. Mamy nadzieję, że drugie papierowe wydanie VOLXZONE spełni wszystkie Twoje oczekiwania i zajmie na półce miejsce obok historycznego numeru #1.

Życzymy miłej lektury i samych pozytywnych doznań!

No. #1

Podobno każdy mężczyzna musi w swoim życiu dokonać trzech rzeczy: zasadzić drzewo, zbudować dom i spłodzić syna. Wspólnie z grupą przyjaciół w 2009 zasadziliśmy więc roślinę zwaną VOLXZONE. Rosła bardzo szybko, więc mogliśmy pójść o krok naprzód. Odwiedzając niezliczone imprezy w Polsce i za granicą, fotografując dziesiątki najlepszych w Europie aut i ciężko pracując, zbudowaliśmy solidny dom, jakim dzisiaj jest VXZ. W końcu, po niemal ośmiu latach, udało nam się spełnić nasze największe marzenie: spłodzić dziecko, a dokładniej, wydać magazyn na papierze. W końcu! Czy to czyni nas prawdziwymi mężczyznami? Tego nie wiem. Ale jedno co wiem na pewno to to, że właśnie patrzysz na pierwsze fizyczne wydanie VOLXZONE!

Zawsze staraliśmy się, by nasza praca dawała radość nie tylko nam samym, lecz także, a może przede wszystkim, Czytelnikom. Dlatego w numerze każdy znajdzie coś dla siebie. Różnorodność styli, a także epok i krajów z których pochodzą opisywane auta, stanowi pełen przekrój obecnej sceny VAG w pigułce. Oczywiście to nie koniec ciekawostek. Dodam jedynie, że dzień premiery pisma nie jest przypadkowy…

Przyjemnej lektury!

Archiwalne numery e-magazynu dostępne na ISSUU.com/VOLXZONE

e-Magazyn VOLXZONE do pobrania w formacie PDF

e-VOLXZONE nr 36

Kiedy w 1899 roku Niemiec August Horch założył wraz z Carlem Benzem spółkę produkującą luksusowe samochody, nikt nie przypuszczał, że ponad sto lat później firma będzie jednym z najsilniejszych graczy na rynku, i to w tak zwanej klasie premium. Na początku XX wieku Horch odciął się od swojego partnera, a jego nowa firma z czasem połączyła się z trzema innymi producentami: Wanderer, DKW i Auto Union. Wówczas powstała marka Audi w dzisiejszym kształcie, czego upamiętnienie stanowi łączące cztery pierścienie logo. Dla nas, fanów grupy VAG, znaczek ten ma szczególną istotę. Przesiadanie się z Volkswagena na Audi stało się powszechnym zjawiskiem. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw fanom Audi i stworzyć numer po brzegi wypełniony samochodami tej marki, tym bardziej, że koncept-wydania darzymy szczególną sympatią…

e-VOLXZONE nr 35

Wydania koncepcyjne lubię najbardziej, bo to one są kwintesencją naszej pracy. Zbierane przez cały sezon materiały trafiają do kilku precyzyjnie zaplanowanych numerów, dzięki czemu do Was, naszych Czytelników, trafia coś niepowtarzalnego. Taka idea przyświecała nam również tym razem. Już po raz drugi w historii VOLXZONE magazyn wypełniły wyłącznie czarne auta. Jakby tego było mało, wszystkie projekty stoją na najwyższym poziomie, choć każdy reprezentuje zupełnie odmienną koncepcję i styl. Mamy zatem coś dla fanów klasyki, miłośników nowej fali, i wyznawców wyścigowych klimatów. Okładkę zdominowało ponad 400-konne Lupo, które stało się jednym z najgłośniejszych projektów minionego sezonu w Polsce. Jeżeli ten wóz Was nie zaskoczy, z pewnością zrobi to któryś z samochodów opisanych na kolejnych stronach…

e-VOLXZONE nr 34

Każdemu wydaniu VOLXZONE przyświeca określona koncepcja- to już wiecie. Czasem dobieramy auta na postawie wyglądu czy mocy, albo nawet koloru. Tym razem wybraliśmy je na podstawie zupełnie innego klucza: historii ich właścicieli, czyli tego, co tak naprawdę buduje naszą społeczność. Znajdziemy tu więc projekty powstałe w rekordowo krótkim czasie, będące owocem niezwykłej pasji twórców, czy pochodzące z kraju, gdzie tuning jest całkowicie zabroniony! Ale żeby nie zdradzać wszystkich szczegółów, najlepiej zapoznajcie się z nimi samodzielnie! Minione dwa miesiące upłynęły pod znakiem intensywnego „zlotowania”. Jak zapewne zauważyliście już w ostatnim wydaniu, w VOLXZONE odeszliśmy od relacjonowania imprez. Dlaczego?…