WYNIKI- Konkursu Auto roku 2017

Długo oczekiwane wyniki Konkursu Auto Roku VOLXZONE 2017 już są! Kto w minionym sezonie zbudował najlepszy projekt?

Kolejny rok, a co za tym idzie tuningowy sezon, przeszedł do historii. Jego zakończenie w VOLXZONE nie byłoby pełne, gdyby nie tak lubiany Konkurs Auto Roku! Przez minione dwanaście miesięcy staraliśmy się pokazać to, co najciekawsze przede wszystkim na krajowej scenie VW, ale na łamach naszego bloga nie zabrakło samochodów i zlotowych relacji z Niemiec, Austrii, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, czy Rosji. I to właśnie Ty dołożyłeś cegiełkę do finalnego wyboru najlepszej trójki projektów, wyłonionej spośród 27 kandydatów!

ShinyGarageBaner0

Tegoroczną zabawę wsparła dobrze znana załoga Shiny Garage, która dla laureatów Konkursu Auto Roku VOLXZONE 2017 przygotowała zestawy upominków. Wkrótce skontaktujemy się z właścicielami projektów, które znalazły się w TOP3, w celu omówienia szczegółów dotyczących przekazania nagród, a już w tym miejscu serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie, a w szczególności zwycięzcom!

MIEJSCE 3

Mówi się, że Golf Mk3 został przerobiony już na wszystkie możliwe sposoby i trudno o powiew świeżości. Czyżby? Szymon Gocławski miał na ten temat odmienne zdanie, więc zmiksował klasyczne dla tego auta dodatki z wersji amerykańskiej z customowymi detalami w postaci uchylnych tylnych szyb, foteli z Range Rovera, osiemnastocalowych felg i wielu, wielu innych drobiazgów, które widać na drugi, a czasem dopiero na trzeci rzut oka. Czym taki zabieg zaowocował? Powstaniem jednej z najbardziej rozpoznawalnych Trójek w kraju, a jako bonus trzecim miejscem w naszym Konkursie Auto Roku VOLXZONE 2017!

MIEJSCE 2

Czy na temat Caddy Adama Muchy można powiedzieć jeszcze coś, co nie zostało powiedziane wcześniej? Sądząc po dziesiątkach zaproszeń na najbardziej elitarne imprezy, rekordowej jak na polski projekt liczbie opisów w europejskich mediach (w każdym magazynie, gdzie zostało opisane, Caddy znalazło się na okładce) i tysiącach zdjęć w Internecie, chyba wiadomo o nim wszystko. Będące drobnym zaskoczeniem drugie miejsce w naszym konkursie i tak należy uznać za duży sukces- w końcu to ścisła czołówka, prawda? Tym bardziej, że od pierwszego miejsca dzieliły Adama i jego szalonego Caddy dwa (powtarzam: DWA) głosy!

AND THE WINNER IS…

Nie będziemy ukrywać, że tego się nie spodziewaliśmy! Najgłośniejsze w kraju (w przenośni i dosłownie) Caddy było pewniakiem na szczycie podium. A jednak… Honory Auta Roku VOLXZONE 2017 pełnić będzie piękne zielone Corrado G60 Kamila Blumkowskiego. Nieskazitelnie polakierowane nadwozie, piękne detale, oryginalna i kultowa, choć kontrowersyjna jednostka napędowa, oraz oczywiście wisienka na torcie: obręcze BBS e50. Jak pokazuje ten projekt, nie liczy się ilość, a jakość, szczególnie w przypadku tak ponadczasowych samochodów. Panie i Panowie, proszę nagrodzić zwycięzcę brawami!

Dziękujemy za oddanie głosu! Wynik zostaną opublikowane w artykule dnia 05.02.2019
Thanks you for voting! The results will be announced in the article on February 5th 2019