Zapowiedź – Żerksee by Wolfsgruppe

Trudno w kilku zdaniach podsumować to, co krajowej scenie tuningowej, a w szczególności scenie VAG, dała ekipa Wolfsgruppe, tworząc kultowy VAG Event.

Przez ostatnie dziesięć lat jego organizatorzy nie tylko sprawili, że Polska zaistniała w świadomości miłośników VW z całej Europy, ale także przyczynili się do niezwykle szybkiego rozwoju tego, co dziś możemy dumnie nazwać polską sceną. Ostatnia dekada upłynęła więc organizatorom na ciągłym doskonaleniu formuły imprezy i stawianiu sobie nowych celów, udowadnianiu sobie i innym, że każdy zlot można uczynić jeszcze bardziej niepowtarzalnym, udoskonalić i wprowadzić element świeżości.

„Od początku zakładaliśmy, że VAG Event będzie liczył jedynie dziesięć edycji. W ostatnich latach tylko utwierdziliśmy się w tym przekonaniu, ponieważ ze względów osobistych część ekipy nie mogła już tak bardzo poświęcać się organizacji, jak na samym początku. Chcieliśmy uniknąć spadku jakości VAG Eventu, dlatego postanowiliśmy, że dziesiąta edycja będzie ostatnią”- tłumaczy Przemo Brzozowski, fundament całego wydarzenia.

Oficjalna informacja o końcu Międzynarodowego Centrum Tuningu, VAG Eventu, Eventu, Adwentu, jak zwykło się określać nasze ulubione rodzinne spotkanie, była gorzką pigułką, której przełknięcie okazało się trudniejsze, niż można to było sobie wyobrazić. Chyba właśnie dlatego jubileuszowa edycja VE stała się rekordową chociażby pod względem frekwencji. Zarówno ten fakt, jak i reakcje uczestników, a także pogłoska o tym, że ktoś chce przejąć miejsce i pomysł na zlot, dały Przemo do myślenia. Ostatnie godziny ostatniego dnia ostatniej w historii edycji Wolfsgruppe VAG Eventu przyniosły więc pewną bardzo istotną refleksję.

„Po dziesięciu latach ciężkiej pracy, na którą już nie możemy sobie pozwolić, podnoszenia poprzeczki i bezgranicznego poświęcenia przyszedł czas na odpoczynek. Dlatego zgodnie z zapowiedzią, dziesiąta edycja VAG Eventu była ostatnią w historii. Mimo to uznałem, że nie możemy zupełnie zerwać z tą przygodą”- mówi Przemo. Teraz możemy oficjalnie podać szczegóły tego, co przez wiele tygodni układało się w jego głowie, i co czeka nas już za niecałe trzy miesiące!

10th Wolfsgruppe VAG Event

Pomimo zachowania lokalizacji i terminu imprezy, w pomyśle Przemo łatwiej doszukać się różnic, niż podobieństw do VAG Eventu. Nowa wizja to piknikowa, rodzinna i swobodna atmosfera, dzięki której także organizatorzy będą mogli poczuć klimat i poświęcić czas wszystkim zebranym. Nowy rozdział to przede wszystkim pielęgnowanie korzeni i tradycji związanej z VAG Eventem, ale w bardziej luźnej, chilloutowej formie. Szczegóły tego planu niech jednak pozostaną słodką tajemnicą, skupmy się za to na kilku istotnych faktach:

Nazwa: Żerksee by Wolfsgruppe
Data: 5-8.07.2018
Miejsce: Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne, Żerków
Zgłoszenia od: 15.04 do 16.06

Już od dzisiaj na naszej stronie www możecie znaleźć formularz zgłoszeniowy na pierwszą edycję Żerksee. Zasady rekrutacji pozostały bez zmian, jednak tym razem organizatorzy oddają palmę pierwszeństwa osobom, które choć raz odwiedziły Żerków za czasów VAG Eventu, co ma pozwolić na stworzenie bardziej rodzinnej atmosfery (oczywiście nie wyklucza to przyjęcia na imprezę ‘pierwszorocznych’). Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiemy pod adresem e-mail: wolfsgruppe@volxzone.com